راهکارهای استفاده از دوربین مداربسته

 

چندین سال است که تکنولوژی دوربین های دیجیتال در کشورهای پیشرفته برای کمک به بالا بردن امنیت مراکز تجاری، مسکونی، اداری، بیمارستان ها وسایر مکان های عمومی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

خوشبختانه در سال های اخیر فراگیری استفاده از این فناوری ها به ویژه دوربین مداربسته در کشورمان نیز در حال رشد است. در این مقاله قصد داریم علاوه بر آشنایی با این تکنولوژی ها، به اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی اشاره نماییم.

معمولا این تکنولوژی ها بیشتر تولید برندهای کشورها کره جنوبی و ژاپن هستند و بازار اکثر نقاط جهان مملو از کالاهای این دو کشور می باشد. البته باید دقت کرد که محصولات تقلبی نیز ممکن است به جای محصولات اوریجینال این دو کشور در بازار موجود باشد.

این تکنولوژی ها در انواع مختلفی از جمله بی سیم و با سیم و همچنین با ابعاد مختلف برای کاربری های مختلف ارائه می شوند. این تنوع، دست مصرف کننده را باز می گذارد که بر اساس کاربری خاص مد نظرش و همچنین اهداف و محدودیت های خود، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نماید.

برخی از این دوربین ها کارایی های خاصی دارند و به عنوان مثال گردش ۳۶۰ درجه و قابلیت اتصال به اینترنت دارند و هر لحظه و در هر مکان قابلیت کنترل دقیق محیط را به کاربر می دهند. این نوع دوربین مداربسته امکان کاهش تعداد دوربین ها برای کنترل محیط را می دهد و باعث کاهش هزینه می شود.

دوربین های مدار بسته با قابلیت تطابق با شرایط مختلف جوی
امروزه برخی دوربین ها برای شرایط جوی خاص نیز مقاوم شده اند. مثلا در دمای ۶۰ درجه بالای صفر و حتی ۴۰ درجه زیر صفر این سیستم ها قابلیت کارکرد دارند. در سرمای شدید، سیستم گرم کننده و در گرمای شدید سیستم سرمایشی موجود در این دوربین ها امکان فعالیت بدون مشکل را به آن ها می دهد.

در هنگام وقوع حادثه در صورت وصل بودن دوربین ها به سیستم دی وی آر، می توان به صورت خودکار روی محل آسیب دیده زوم کرده و در اتاق کنترل روی مانیتور تصویر دقیق ارائه داد. همچنین می توان با وصل کردن سیستم یکپارچه به پایگاه داده ها، این تصاویر را ضبط نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *